Facebook

Twitter

YouTube

ul. Rakoniewicka 42, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, Centrum Kontaktu: +48 22 25 00 115, e-mail: covid@psse-grodzisk.pl

odpady 500 334Informacje ogólne

W związku z koniecznością zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania zachorowań na COVID-19, oraz wywołanych nim sytuacji kryzysowych określa się poniższe wytyczne dotyczące postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii).

CZYTAJ WIĘCEJ...

ambulans500x333Warunki transportu chorych i osób podejrzanych o zakażenie SARS-CoV powinny zapewniać minimalizację ryzyka przenoszenia wirusa na personel i elementy wyposażenia pojazdu, przy uwzględnieniu głównie kropelkowej drogi szerzenia się zakażenia. Rozwiązania te powinny obejmować:

-  wyposażenie całej załogi ambulansu w środki ochrony osobistej, obejmujące jako zestaw minimum: fartuch, rękawiczki, gogle, maskę filtrującą klasy FFP2/FFP3,

- zapewnienie kierowcy ambulansu i członkowi zespołu siedzącemu na miejscu obok niego fizycznej izolacji od osoby chorej, poprzez zachowywanie min. 1 m odległości od chorego w trakcie przewozu i zainstalowanie w ambulansie wewnętrznej przegrody, oddzielającej przednią część ambulansu od przedziału, w którym znajduje się podczas transportu osoba chora. Jeśli nie jest to możliwe, niezbędne jest noszenie przez osoby zajmujące oba przednie siedzenia maski, w sytuacji niedoborów masek zalecana jest maska chirurgiczna,

Czytaj więcej...

 LEGIONELOZAI. CO TO JEST LEGIONELOZA I LEGIONELOZOWE ZAPALENIE PŁUC, JAK MOŻE SIĘ OBJAWIAĆ? KIEDY DOCHODZI DO ZAKAŻENIA? JAK ZMNIEJSZYĆ RYZYKO ZACHOROWANIA?

LEGIONELOZA JEST ZAKAŹNĄ CHOROBĄ WYWOŁYWANĄ PRZEZ BAKTERIE LEGIONELLA SPP. WYSTĘPUJĄCE W WODZIE.

DO ZAKAŻENIA LUDZI DOCHODZI POPRZEZ WDYCHANIE AEROZOLU KROPELEK WODY (AREOZOL WODNO-POWIETRZNEGO) ZAWIERAJĄCYCH BAKTERIE, CHOROBA MOŻE PRZEBIEGAĆ W POSTACI ZAPALENIA PŁUC.

LEGIONELOZOWE ZAPALENIE PŁUC (INACZEJ CHOROBA LEGIONISTÓW) TO POWAŻNE, ATYPOWE ZAPALENIE PŁUC - W PRZYPADKU BRAKU ODPOWIEDNIEGO LECZENIA ANTYBIOTYKAMI MOŻE DOPROWADZIĆ DO POWAŻNYCH KOMPLIKACJI ZDROWOTNYCH.

CHOROBA MOŻE MIEĆ SZCZEGÓLNIE CIĘŻKI PRZEBIEG U OSÓB STARSZYCH I OBCIĄŻONYCH INNYMI CHOROBAMI.

CO ROKU W EUROPIE ODNOTOWUJE SIĘ PONAD 1000 PRZYPADKÓW LEGIONELOZOWEGO ZAPALENIE PŁUC U OSÓB, KTÓRE ULEGŁY ZAKAŻENIU W RÓŻNYCH OBIEKTACH ZAKWATEROWANIA TURYSTYCZNEGO, TAKICH JAK NP. HOTELE, PENSJONATY CZY KEMPINGI.

Czytaj więcej...

Komunikaty PPIS w Grodzisku Wielkopolskim dotyczące jakości wody w Powiecie Grodziskim

 1. Wodociąg wiejski Cykowo, zaopatrujący ludność miejscowości gminy Kamieniec – Cykowo, Cykówko, Cykówiec, Plastowo, Płastowo, Karczewo, Kamieniec, JaskółkiUjazd, Ujazd-Huby oraz miejscowości gminy Grodzisk Wielkopolski – Borzysław, Chrustowo, Młyniewo.
 2. Wodociąg wiejski Czarna Wieś, zaopatrującey ludność miejscowości gminy Grodzisk Wielkopolski - Czarna Wieś, Zdrój, Kobylniki, Chrustowo, Młyniewo.
 3. Wodociąg miejski Grodzisk Wielkopolski, zaopatrujący ludność miasta Grodzisk Wielkopolski i miejscowości gminy Grodzisk Wielkopolski - Słocin, Grąblewo, Kurowo.
 4. Wodociąg wiejski Józefin, zaopatrujący ludność miejscowości gminy Rakoniewice – Józefin, Narożniki, Gola, Głodno, Rostarzewo, Cegielsko, Stodolsko.
 5. Wodociąg wiejski Jabłonna, zaopatrujący ludność miejscowości gminy Rakoniewice – Jabłonna, Wioska, Wola Jabłońska, Błońsko, Blinek, Komorówko, Kuźnica Zbąska.
 6. Wodociąg wiejski Januszewice, zaopatrujący ludność miejscowości gminy Granowo - Januszewice, Zemsko, Bielawy.
 7. Wodociąg wiejski Kąkolewo, zaopatrujący ludność miejscowości Kąkolewo, Granówko - gminy Granowo.
 8. Wodociąg wiejski Kąkolewo, zaopatrujący ludność miejscowości gminy Grodzisk Wielkopolski - Kąkolewo, Sworzyce, Albertowsko, Biała Wieś, Rojewo, Lasówki.
 9. Wodociąg wiejski Kubaczyn, zaopatrujący ludność miejscowości Granowo, Kubaczyn, Drużyń, Kotowo, Niemierzyce, Strzępiń, Separowo.
 10. Wodociąg wiejski Lubiechowo, zaopatrujący ludność miejscowości Lubiechowo, Parzęczewo, Wąbiewo, Goździchowo, Puszczykowo, Puszczykówiec, Kotusz gminy Kamieniec.
 11. Wodociąg wiejski Maksymilianowo, zaopatrujący ludność miejscowości gminy Kamieniec – Maksymilianowo, Konojad, Konojad-Doły, Szczepowice, Sepno, Doły, Łęki Małe, Łęki Wielkie, Wolkowo, Wilanowo, miejscowości gminy Kościan – Sepienko, Łagiewniki, miejscowości gminy Granowo – Dalekie oraz miejscowości gminy Stęszew - Drożdżyce.
 12. Wodociąg miejski Rakoniewice, zaopatrujący ludność miasta Rakoniewice i miejscowości gminy Rakoniewice – Rakoniewice-Wieś, Drzymałowo, Łąkie, Łąkie Nowe, Adolfowo, Tarnowa, Terespol, Faustynowo, Goździn, Elżbieciny.
 13. Wodociąg wiejski Rataje, zaopatrujący ludność miejscowości Rataje gminy Rakoniewice.
 14. Wodociąg zakładowy Ruchocice, zaopatrujący ludność miejscowości Ruchocice i Gnin gminy Rakoniewice.
 15. Wodociąg wiejski Wielichowo Wieś ul. Borek, zaopatrujący ludność miasta Wielichowo i miejscowości Ziemin, Reńsko, Śniaty, Wilkowo Polskie, Celinki, Trzcinica, Łubnica, Gradowice, Prochy, Pruszkowo, Dębsko, Piotrowo Wielkie, Zielęcin gminy Wielichowo.
 16. Wodociąg wiejski Woźniki, zaopatrujący w wodę mieszkańców miejscowości Woźniki, Snowidowo, Ptaszkowo.

 

dezynfekcja500x334W sprawie dezynfekcji pomieszczeń biurowych poprzez ozonowanie i skuteczności powyższej metody w zwalczaniu SARS-CoV-2 Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny informuje, że w obecnej szczególnej sytuacji epidemicznej i szybkim szerzeniu się zakażeń SARS-CoV-2 procedurę dezynfekcji pomieszczeń biurowych ozonem uważa za akceptowalną, jednak wyłącznie w warunkach rygorystycznej kontroli i nadzorowania tego procesu. Dotyczy to stężeń ozonu w powietrzu pomieszczenia w trakcie zabiegu i przed oddaniem pomieszczenia do ponownego użytkowania oraz właściwej ochrony pracowników, zarówno przeprowadzających ozonowanie, jak osób wykonujących pracę w pomieszczeniach poddawanych ozonowaniu.

Czytaj więcej...

klimatyzacje 500x330Fakt przenoszenia się różnych patogenów wywołujących choroby zakaźne układu oddechowego takie jak odra, gruźlica, grypa, zespół ostrej niewydolności oddechowej (SARS), w tym wirusa SARS-CoV-2, wywołującego jednostkę chorobową COVID-19 w powietrzu wewnątrz pomieszczeń oraz związane z tym ryzyko infekcji przebywających w nim osób jest procesem znanym i potwierdzonym w wielu publikacjach naukowych. Mimo to, szczegółowy mechanizm przenoszenia chorób zakaźnych poprzez powietrze w pomieszczeniach zamkniętych, w tym za pośrednictwem systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, nie jest jeszcze w pełni poznany. Każdorazowo jest on zależny od kilku złożonych procesów fizycznych i biologicznych związanych z:

- długością życia/aktywności czynnika zakaźnego,

- częstością jego wnikania do organizmu człowieka,

- mechanizmem redukcji czynnika w powietrzu wewnętrznym w wyniku stosowanych metod uzdatniania powietrza nawiewanego do pomieszczeń.

Czytaj więcej...

Mapa strony

mapa strony

GODZINY URZĘDOWANIA

Pracujemy w dni robocze
w godzinach od 7:25 do 15:00

Centrum Kontaktu COVID – 19
+48 22 25 00 115

e-mail: covid@psse-grodzisk.pl

Mapa zagrożeń

 mapa zagrozen

Newsletter

Klauzula informacyjna

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: RODO) informujemy, iż na podstawie art. 13 RODO od dnia 25 maja 2018 r. będą Pani/Panu przysługiwały określone poniżej prawa związane z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Grodzisku Wielkopolskim.

Tożsamość administratora
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Wielkopolskim ul. Rakoniewicka 42, 62-065 Grodzisk Wielkopolski

Dane kontaktowe administratora
- pisemnie na adres siedziby administratora
- poprzez email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- telefon 61 44 46 067

Inspektor Ochrony Danych

Bożena Kurasiak-Kurasińska

Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania danych osobowych

1. Pani/a dane osobowe przetwarzane będą w celu:
a) realizacji zadań i kompetencji określonych w Ustawie z dnia 14 marca 1985r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (teks jednolity Dz.U. z 2017r. poz. 1261, z późniejszymi zmianami), ustawie z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (tekst jednolity Dz. U. z 2018r. poz. 160, z późniejszymi zmianami) oraz innych obowiązujących przepisów prawa.
b) prowadzenia procesu rekrutacji pracowników,
c) realizacji umów cywilnoprawnych, których Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Wlkp. jest jedną ze stron oraz dochodzenia ewentualnych roszczeń z tytułu tych
umów.
2. Pani/a dane osobowe mogą być również przetwarzane w określonym celu na podstawie Pani/a pisemnej zgody.

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
Pani/a dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich.

Czas przechowywania danych osobowych

Pani/a dane osobowe będą przechowywane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz Instrukcją kancelaryjną.

Prawa osób, których dane osobowe są przetwarzane

Każda osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo do:
1. żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, zmiany swoich danych, lub pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania,
2. uzyskania informacji zgodnie z art 15 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchyleniu dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej IPLI, L 119/1 ),
3. wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w przypadku przetwarzania danych osobowych z naruszeniem obowiązujących przepisów.

Podanie przez Panią/a danych osobowych jest obowiązkowe i wynika z wyżej wymienionych przepisów prawa.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA

+ 48 222 500 115

Całodobowa infolinia dla obywatela w sprawach kwarantanny i zdrowia

Chcesz uzyskać odpowiedź online? Pytania i odpowiedzi oraz chat 24/7 dostępne są pod adresem:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

Zmiana godzin pracy PSSE w Grodzisku Wlkp.

Uprzejmie informujemy, iż ulegają zmianie godziny pracy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Wielkopolskim.

Od dnia 01.10.2020 r. PSSE w Grodzisku Wlkp. będzie czynna od godziny 7:25 do godziny 15:00.